REJS DO FOTELU PAPIEŻA

Czas rejsu: ok. 60 minut. Cena: 39zł/os.

Rzeka Netta – Jezioro Necko – Rzeka Klonownica – Jezioro Białe (Oficerski Yacht Klub) – Powrót tą samą trasą

Rzeka Netta to ruchliwy szlak, podzielony na odcinek miejski oraz część pozwalającą nawiązać kontakt z naturą i podziwiać piękno dzikiej przyrody. Odcinek miejski kipi aktywnością ludzką. Prowadzi wzdłuż nabrzeżnych bulwarów, zaś płynąc nim, niejednokrotnie jest się świadkiem różnego typu zawodów sportowych rozgrywanych na wodzie. Na znacznej części swojej długości rzeka została wyregulowana, tworząc część Kanału Augustowskiego. Wypływając z jeziora Sajno, zmierza do Biebrzy, stając się trasą prowadzącą od cywilizacji wprost do natury w jej czystej nieskażonej postaci.

Jezioro Necko to wspaniały przykład polodowcowych jezior rynnowych. Połączone z jeziorami Białym i Rospudą Augustowską, tworzy część naturalnego ekosystemu, stanowiącego mieszaninę lasu, wody i licznych piaszczystych plaż. Jest również miejscem, w którym odbywają się liczne imprezy sezonowe i zawody sportowe. Zobaczyć tu można między innymi Kulinarne Regaty Wielkiego Gotowania, czy Wodny Slalom Gwiazd z Trójką.

Rzeka Klonownica jest najkrótszą żeglowną rzeką w Europie. Całej jej osiemset metrów jest obecnie częścią Augustowa, zaś czasy, gdy przepływała przez podmiejską osadę smolarzy, należą już do odległej historii.